В Україні запровадили онлайн-оплату штрафів за порушення правил військового обліку через застосунок “Резерв+”: як працює нова система
З липня 2025 року в Україні з'явилася можливість сплатити штраф за порушення правил військового обліку без фізичного візиту до ТЦК та СП. Військовозобов'язані чоловіки тепер можуть зробити це онлайн через офіційний мобільний застосунок “Резерв+”. Йдеться поки що лише про сплату штрафів за несвоєчасне оновлення даних, але в перспективі система може охопити й інші види порушень.
Про нову функціональність повідомив Волинський обласний ТЦК та СП, а також детально роз’яснила адвокатка Дар’я Тарасенко.
Що змінилось
Функція сплати штрафу в “Резерв+” дозволяє військовозобов’язаним уникнути паперової тяганини та особистих візитів до ТЦК. Найголовніше — з 1 липня 2025 року запроваджена система знижок: якщо оплатити штраф протягом перших 20 днів після підтвердження порушення, сума становитиме лише 50% від загальної вартості, тобто 8500 грн.
Читайте також: Українці, житло яких залишилося в окупації, можуть подати заяву на компенсацію – деталі
Після 20 днів знижка зникає, і доведеться сплатити повну суму — 17000 грн. А у разі прострочення понад 40 днів — штраф зросте до 34000 грн і справа автоматично передається до виконавчої служби.
Який штраф можна сплатити онлайн
Наразі в “Резерв+” передбачена можливість лише одного типу порушення — несвоєчасного уточнення військово-облікових даних. Інакше кажучи, це стосується тих, хто не оновив інформацію про себе (місце проживання, освіту, роботу тощо) до 16 липня 2024 року.
Юристи наголошують: оплатити таким чином штраф за інші порушення, наприклад неявку за повісткою, відмову від ВЛК чи відсутність військово-облікового документа, — неможливо. Такі випадки не підтримуються функціоналом застосунку.
Як сплатити штраф через “Резерв+”
Військовозобов’язаний має виконати такі кроки:
- Оновити застосунок “Резерв+” до останньої версії.
- Перейти в розділ “Штрафи онлайн”.
- Подати заяву про визнання порушення строків уточнення даних.
- Очікувати постанову про накладення штрафу протягом 3 днів.
- Сплатити штраф — 8500 грн (зі знижкою).
Варто знати, що за словами адвокатки Дар’ї Тарасенко, сама процедура є аналогом “явки з повинною”. Тобто військовозобов’язаний фактично визнає, що порушив правила, і лише після цього ТЦК видає постанову, яка дозволяє оплатити штраф через додаток.
Кому варто скористатися функцією
Адвокат Тарасенко радить звернути увагу на нову можливість двом категоріям осіб:
1. Тим, хто точно знає, що “червона стрічка” в особистому профілі пов’язана саме з несвоєчасним оновленням даних, і хоче її якнайшвидше прибрати, наприклад, для можливості оформлення бронювання.
Читайте також: Знищене житло в зонах бойових дій зможуть обстежувати дистанційно – рішення Кабміну
2. Тим, кого турбує совість за невиконаний обов’язок, і хто готовий добровільно визнати провину, сплативши штраф і таким чином залагодити конфлікт із державою.
Якщо постанову вже було винесено раніше — скористатися цією функцією не вдасться, адже вона стосується лише самостійного визнання порушення до його фіксації органами ТЦК.
Якщо червона позначка у вашому кабінеті в “Резерв+” пов'язана з іншим порушенням, наприклад, неявкою за повісткою, — навіть після оплати вона не зникне.
Строк, протягом якого ТЦК може притягнути до відповідальності за несвоєчасне оновлення даних, спливає 16 липня 2025 року. Але визнання порушення (через додаток) анулює цей строк, тобто ТЦК все одно зможе винести постанову і накласти штраф.
Нагадаємо, переселенці зможуть обирати безкоштовне житло у державному реєстрі.
Фото: з відкритих джерел