В Україні підбили підсумки програми "Бізнес-трамплін 2.0". Її запустили ROZETKA та Visa з метою підтримки малого бізнесу і, зокрема, ветеранських підприємств. Серед десяти фіналістів професійне журі обрало сімох переможців. Серед них – два бізнеси українських захисників: на розвиток вони отримали разом 1,5 млн грн.
Читайте також: Кавово-сніданкова історія у серці Львова - ветеран Сергій Петченко з дружиною відкрили кафе "Вражає"
Згідно з правилами конкурсу, в категорії "Ветеранський бізнес" обирали двох найкращих. Ними стали:
- "ДронАгро" з Тернопільщини. Компанія надає послуги з внесення засобів захисту рослин агродронами та від початку діяльності обробила більше 10 тисяч гектарів землі. За перемогу в програмі отримала мільйон гривень;
- бренд меду та медових солодощів "Конюшина. Мед з історією" посів друге місце, за що отримав 500 тис. грн. Його заснував ветеран, бджоляр в четвертому поколінні Олексій Конюша, який в 2014 році вивіз з тимчасово окупованого Луганська 30 бджолосімей та розпочав свою справу в Каневі.
У категорії "Малий бізнес" найкращим визнали автосервіс для цивільних та військових машин NESEMOS Veteran Auto Hub із Києва. Підприємство виграло один мільйон гривень. Його засновники спочатку були волонтерами – передали ЗСУ більше 200 автівок. А пізніше відкрили власний бізнес, бо регулярно зіштовхувалися з невдалими ремонтами машин.
Як зазначив один з організаторів, співзасновник ROZETKA Владислав Чечоткін, у порівнянні з 2020 роком, призовий фонд конкурсу біло збільшено до 3,7 млн грн, а до участі вперше запрошувалися ветеранські бізнеси. Це було зроблено заради підтримки малих підприємств, які прагнуть розвиватися, навіть незважаючи на повномасштабну війну: проєкт мав стати "реальним трампліном" для втілення планів у життя.
Читайте також: "На війні хотілося чогось домашнього" - троє ветеранів із Закарпаття заснували виробництво ковбас та м’яса
"У фінал "Бізнес-трампліна 2.0" пройшли бізнеси, які чітко знають свою аудиторію та розуміють цінність своєї роботи для неї, мають план розвитку й готові зробити наступний крок для досягнення своєї мети. Ми хотіли допомогти підприємцям зробити цей крок завдяки фінансовій підтримці, медійному підсиленню і порадам, які ми з членами журі дали кожному фіналісту. Раді бачити в десятці сімейні бізнеси, справи, які продовжують декілька поколінь родини та до яких ветерани повертаються після служби", - зазначила віцепрезидентка та регіональна менеджерка Visa в Україні та Молдові Світлана Чирва.
Усі фіналісти отримали подарунки від організаторів. Зокрема, засновники компаній NESEMOS Veteran Auto Hub, "Конюшина. Мед з історією" та бренду з виробництва засобів радіоелектронної боротьби "УП-ІННОВАЦІЇ" пройдуть одну з програм проєкту kmbs: "Маркетинг для топів", "Менеджмент. Мистецтво прийняття управлінських рішень" та "CEO Development".
Нагадаємо, для ветеранів запустили грантову програму REDpreneur.UA. Вони можуть пройти навчання та отримати до 15 тисяч євро на бізнес.
Фото: Андрій Ющак