В Україні розпочався перший у 2025 році відбір фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Він відбувається відповідно до оновленого професійного стандарту та триватиме до кінця січня 2025 року.

Бажаючі обійняти посади фахівців можуть подати заявки в електронній формі через веб-платформу е-Ветеран. Про це повідомили в профільному міністерстві, передає veteran.com.ua.

Читайте також: "Місце сили" ветеранів - у Кам’янському відкрили новий хаб для захисників і захисниць

Хто може стати фахівцем із супроводу ветеранів

Претендувати на таку роботу можуть виключно громадяни та громадянки України. Інша вимога – наявність освіти не нижче рівня бакалавра в галузях знань:

· "освіта", "культура, мистецтво та гуманітарні науки", "соціальні науки, журналістика та інформація";

· "бізнес, адміністрування та право", "інформаційні технології", "інженерія, виробництво та будівництво;

· "охорона здоров’я та соціальне забезпечення", "транспорт та послуги", "безпека та оборона".

Фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб будуть працевлаштовані до комунальних установ або закладів, некомерційних підприємств, що належать до сфери управління міських, селищних та сільських рад. Заробітна плата таких спеціалістів нараховуватиметься відповідно тарифної сітки посадових окладів, також передбачена надбавка (залежить від навантаження, якості послуг, відсутності скарг на працівника).

Читайте також: Апатія, ПТСР та постійний стрес – психолог розповів, коли ветеранам потрібна допомога фахівця

Головною місією фахівців буде індивідуальний професійний супровід колишніх захисників та захисниць і членів їхніх сімей, заснований на принципі "рівний  - рівному". До їхніх посадових обов’язків входять координація ветеранів/ветеранок, допомога у вирішенні складних питань цивільного життя та надання консультацій з питань:

- працевлаштування та навчання;

- аспектів соціального захисту та реабілітації;

- покращення стану здоров’я;

- та загалом – з реалізації прав та пільг у різних сферах.

"По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих захисників і захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права", - нагадують у Мінветеранів.

Як подати заявку на посаду фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб

Взяти участь у відборі можна виключно в електронній формі. Для цього бажаючим необхідно подати заявки через веб-платформу е-Ветеран. Для цього необхідно:

1. Обрати пункт "Заява на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб" у розділі "Електронні сервіси" платформи;

2. Заповнити онлайн-форму, вказавши відомості про себе. Зокрема:

- ПІБ, стать, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), рівень і спеціальність здобутої освіти, наявність статусу ветерана/особи, які має особливі заслуги перед Батьківщиною/постраждалого учасника Революції Гідності/члена родини загиблого ветерана, захисника чи захисниці;

- контактні дані;

- написати резюме в довільній формі;

- вказати територіальну громаду, обрану для працевлаштування. Якщо в обраній громаді відсутня вакансія, система запропонує стати у резерв – коли вакансію буде відкрито, кандидат матиме пріоритет серед інших. А якщо бажану громаду не вдається знайти – ймовірно, реєстрацію вже закрито, або ж громада знаходиться на тимчасово окупованій території чи там, де ведуться активні бойові дії;

3. Пройти фахове і психологічне тестування;

4. Підписати заяву за допомогою електронного підпису.

Нагадаємо, перші фахівці із супроводу ветеранів т а демобілізованих осіб приступили до роботи в грудні 2024 року. Подати заявку на допомогу таких спеціалістів можна онлайн.

Фото: з відкритих джерел