Мешканець Житомира Євгеній Сазонський – один з тих, хто не роздумуючи, став на захист України у 2022 році. У лютому, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, він добровільно пішов на фронт і два роки виконував бойові завдання.
Після звільнення з військової служби ветеран, який раніше вже займався підприємництвом, вирішив скористатися можливостями, які надає держава та отримати грант на власний бізнес. Таким чином йому вдалося відкрити у рідному місті магазин керамічної плитки.
Читайте також: Ветеран АТО, захисник, фермер: як Іван Павліш вирощує екзотичний батат на Львівщині
«Кожен може це зробити»
Євгеній згадує, що про грант дізнався від дітей – виконати всі умови було нелегко, але, на переконання чоловіка, кожен може це зробити і отримати значну підтримку у започаткуванні бізнесу. Ветерану схвалили найбільший розмір гранту – на 1 млн грн.
«Для початку розвитку бізнесу стартовий капітал дуже мені допоміг. Це дозволило заново стати на ноги і годувати свою родину», - розповідає Євгеній Сазонський.
Магазин керамічної плитки чоловік назвав «Sazon Kerama», на честь позивного «Сазон», за яким його знають побратими.
«Я вивчив та виконав всі умови – для мого бізнесу потрібно було відкрити чотири робочих місця і додати свої кошти. Я два роки був на війні, тож у мене були заощадження», - розповідає ветеран.
Читайте також: "Кожен повинен робити максимум": ветеран зі Львова Олег Зуб надає військовим безкоштовні юридичні послуги
«Побратимів треба мотивувати»
Наразі, після успішної участі в державній програмі, Євгеній радить своїм побратимам, які також вже повернулися до цивільного життя, спробувати свої сили та реалізувати бізнес-ідеї. Охочих він консультує та надає поради з власного досвіду.
«Я зустрів знайомого – головного сержанта нашого батальйону, який також демобілізувався. Зараз він в цьому ж приміщенні, в якому я маю магазин, відкрив свій бізнес, отримав грант на півмільйона. Це все реально, адже держава дає нам пільги, на які ми заслужили», - говорить ветеран.
Читайте також: «Тепер смачна кава є не тільки в місті» - як родина ветерана Володимира Іліки розвиває бізнес в рідному селі
Умови програми
У Житомирському обласному центрі зайнятості розповіли, що у 2024 році розглянули понад 180 заяв від ветеранів та членів їхніх сімей.
«Ми провели понад 131 співбесіду із заявниками, і вже 60 з них отримали в цьому році позитивне рішення і розпочали або розширили свою діяльність. Заяви схвалено на суму понад 29 млн грн», - розповідає начальник відділу реалізації проєктів Житомирського обласного центру зайнятості Вадим Мікуліч.
Він нагадав, що отримати гранти можуть учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, чоловіки та дружини ветеранів. Держава надає від 250 тис. грн до 1 млн. грн. Проте, потрібно виконати умови програми.
«Якщо учасник бойових дій подається на грант в розмірі 1 млн грн, то там є умови, що дана особа має не менше, ніж 24 місяці бути зареєстрована як ФОП та повинна створити чотири робочих місця. Якщо грант на суму 250 тис. грн – обов’язкова умова створити одне робоче місце, а якщо на 500 тис. грн – два», - зазначає Вадим Мікуліч.
Детальнішу інформацію про грантову програму можна дізнатися на сайті Державної служби зайнятості.
Нагадаємо, ветеран Микола Островський отримав грант та вирощує свиней екзотичних порід.
Фото: Житомир.info