Повернення з фронту до цивільного життя – виклик для багатьох захисників та захисниць. Чимало з них після служби мають проблеми зі здоров’ям, психологічні труднощі, не знають, куди далі рухатися. Хтось повертається до колишньої роботи, інші – проходять навчання та змінюють сферу діяльності, а треті – відкривають власну справу. Серед них – і ветеран Сергій Сокол зі Жмеринки Вінницької області.
Читайте також: "Власна справа дає дуже багато" - ветеран Ярослав Павлик після фронту розвиває автосервіс
На початку повномасштабного вторгнення Сергій добровольцем пішов на фронт, доєднавшись до лав 241 бригади. Служив головним навідником, командиром гаубиці, однак один день назавжди змінив його життя. Чоловік отримав важке поранення на фронті, яке призвело до інвалідності, та змінив "піксель" на цивільний одяг.
У минулому Сергій був плиточником, тож вже під час лікування та реабілітації вирішив зайнятися чимось, що було б схожим та припало до душі. Бажання знову жити звичайним життя було таким сильним, що чоловік був згодним навіть їздити на роботу на кріслі колісному.
Ветеран вирішив зайнятися продажем електроінструментів та інструментів для саду. Щоб втілити свій задум, орендував місце на ринку у Жмеринці, власноруч зробив ремонт та повісив український прапор.
"Воювати я любив, але так сталось, що прилетіло в спину, тепер не можу ходити. Не почув СПГ, прокинувся вже в Мечнікова, - пригадує Сергій. – Чотири місяця навіть таз не відчував, а потім як у тюрмі. Не хотів лежати і бути тягарем для рідних, тому вирішив започаткувати власну справу".
У розвитку бізнесу чоловіка підтримує дружина та троє синочків. Вони надихають його, посилюють віру в себе та допомагають психологічно повернутися до мирного життя.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про ветерана Євгена, який захищав Маріуполь від російських загарбників, а тепер розвиває власний бізнес на Київщині. Разом з сестрою та її чоловіком Олексієм (теж ветераном) він відкрив бургер-кафе "Домаха".
Фото: "Жмеринка City"