Молодший син британського короля Чарльза III, принц Гаррі, вперше приїхав в Україну. Вчора, 10 квітня, він побував у Львові, де відвідав Всеукраїнський центр воєнної травми Superhumans Center, зустрівся з міністеркою у справах ветеранів України Наталією Калмиковою та поспілкувався з захисниками, захисницями і цивільними, які проходять реабілітацію після поранень.
Детальніше про неоголошений візит члена королівської родини розповідає veteran.com.ua з посиланням на голову Львівської ОВА Максима Козицького, сторінку Центру у соцмережі Facebook та співініціатора проєкту Superhumans Андрія Ставніцера.
Читайте також: "Надихає сім’я та віра в перемогу" - ветеран, який втратив ноги на фронті, розповів про "Ігри Нескорених" та реабілітацію
"Це просто вражає": принц Гаррі про візит до центру Superhumans
"У Львові був принц Гаррі. Так, той самий. Без пафосу, без камер, без червоних доріжок. Скромно приїхав у Superhumans. Бо хотів поспілкуватися зі справжніми героями, - написав у своєму Телеграм-каналі Максим Козацький. - Україна – країна справжніх. Країна незламних. Це відмічають навіть принци. І це тільки початок".
Візит герцога Сассекського тримався у таємниці – аж поки він не залишив територію України. Перебуваючи у Львові, разом із делегацією "Ігор Нескорених" (Invictus Games) він відвідав один з найбільших та найсучасніших реабілітаційних закладів нашої країни - Всеукраїнський центр воєнної травми Superhumans Center . Там поспілкувався з українськими захисниками та захисницями, які відновлюються після отриманих поранень, та травмованими внаслідок російської агресії цивільними пацієнтами.
Принц Гаррі відзначив "приголомшливий рівень догляду та реабілітації" у Superhumans, а також поділився захопленням тим, як у закладі намагаються допомогти якомога більшій кількості людей, сказавши, що "це просто вражає". Також підкреслив, що в жодному з відвіданих ним реабілітаційних центрів не зустрічав такої особливої атмосфери, та запевнив, що це не останній візит в Україну.
"Я бачив багато різних центрів, але мати спеціальний центр, де все під одним дахом, - це особливо. Тут людей оперують, потім у тому ж приміщенні їм підбирають протези, а згодом вони повертаються додому – хоча більшість не хоче їхати, вони хочуть залишитися тут, і я розумію чому, - сказав принц Гаррі. - Я хочу нагадати, що світ залишається разом із Україною. А "Ігри Нескорених" будуть партнерами України і української команди "Ігор Нескорених" стільки, скільки це буде потрібно. Ми цінуємо це партнерство".
Читайте також: Ціль – Паралімпійські ігри: ветеран Ярослав Бегас на протезі активно займається велоспортом
"Справжній Superhuman": принц Гаррі зустрівся з українською збірною "Ігор Нескорених"
Під час візиту до Superhumans принц Гаррі також зустрівся з учасниками української збірної Invictus Games (міжнародних спортивних змагань в паралімпійському стилі, заснованих ним у 2014 році для участі в спорті постраждалих ветеранів та ветеранок - ред.).
Читайте також: Ефективна реабілітація, реалізація та коло своїх - у Львові ветеранів запрошують на адаптивну фізичну підготовку
"Принц Гаррі зустрівся з усіма хлопцями, які брали участь в Іграх цієї зими – не тільки з "суперами". Він неймовірно чуйний та емоційно щедрий – жодних королівських ритуалів. З усіма пообіймався, для всіх знайшов комплімент, екскурсію Центром пройшов уважно і з непідробним інтересом, - написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook Андрій Ставніцер. - Найглибша повага – складно додати щось ще на адресу людини, яка може собі дозволити будь-які заняття в цьому світі, але вибрала присвятити себе підтримці та заохоченню ветеранів, які отримали поранення. Він провів у нас кілька годин і поїхав, але я думаю, що через десятки років, коли всі війни світу нарешті скінчаться, на вказівнику Львова залишиться приписка: "Тут був принц Гаррі, герцог Сассекський. Справжній Superhuman".
Він також нагадав, що взимку, під час "Ігор Нескорених – 2025", наша збірна познайомилася та поспілкувалася з британським принцом у Канаді. Серед іншого, запам’ятався випадок, коли член королівської родини поправив український стяг на спорядженні ветерана Олексія Притули. А ще тоді принцу передали браслет з символічним написом "Хто рятує одне життя, той рятує весь світ", який він дійсно носить.
Додамо, що "Ігри Нескорених" цього року пройшли в Канаді в лютому. Українська команда, яку представляли 35 ветеранів, ветеранок та військовослужбовців, здобула 30 медалей: 12 золотих, 11 срібних та 7 бронзових.
Нагадаємо, ветеранів та військових запрошують на адаптивні тренування у Львові.
Фото: Андрій Ставніцер/Facebook, ВВС Україна