Ветеран ЗСУ Костянтин Петьков захищав Україну від початку АТО. У жовтні 2024 року, виконуючи бойове завдання, він втратив обидві ноги. Після повернення додому у Запоріжжі чоловік зіткнувся з новим викликом – його під’їзд був повністю непристосований для пересування в кріслі колісному. Допомогти вирішити цю проблему взялася його дружина Яна.
Наразі завдяки зусиллям волонтерів та підтримці небайдужих у під’їзді Костянтина встановили сучасний електропідйомник. Це стало прикладом того, як спільними зусиллями можна повернути ветерану можливість жити повноцінним життям.
Читайте також: "Ігри Нескорених" та підкорення Говерли: після втрати ноги ветеран Михайло Тарасенко веде активне життя
Підтримка ветеранів має бути в пріоритеті
Дружина ветерана Яна Костіна розповідає: «Ми одразу зверталися до міськради, здали весь пакет документів і нам підказали, що є волонтерські організації, які допомагають зробити простір більш доступним. Це справді дуже важливо».
Допомогу родині запропонувала благодійна організація «Рубікон волі». Для збору коштів волонтери зняли відеозвернення, в якому знявся ветеран Дмитро Заржицький , який також пересувається на кріслі колісному. Кампанія виявилася успішною: за півтора місяця понад 900 людей зробили внески, які дозволили встановити електропідйомник у під’їзді Костянтина.
Представниця БО «Рубікон волі» Поліна Бурсова наголошує: «Ми дуже вдячні людям, без яких ми б не встановили цей неймовірний, надійний підйомник. Це наші будівельники, які виконували роботи, також велика вдячність голові ОСББ, який сприяв встановленню. Нам всім потрібно пам’ятати, що підтримка ветеранів не менш важлива, ніж підтримка чинних захисників, адже ветерани здебільшого віддали на війні найцінніше, що в них є – своє здоров’я».
Костянтин наразі перебуває на реабілітації, тож підйомник протестував ветеран Дмитро Заржицький, який знімався у ролику.
«Я вже давно на візку, звик долати перепони, але такі сходи, як в цьому під'їзді, людині з інвалідністю проїхати неможливо. А завдяки підйомнику я піднявся самостійно, без проблем. Це дуже гарне обладнання – підходить для жильців на кріслах колісних і не заважає іншим», - говорить ветеран.
Читайте також: Втратив обидві ноги на фронті та пережив 20 операцій: історія ветерана Сергія Копищика з-під Луцька
Нова інфраструктура у 20 будинках
Яна Костіна переконана: чоловік буде у захваті, коли повернеться додому.
«Можливо, зараз люди не розуміють, скільки таких хлопців повернеться, скільки їх у шпиталях, реабілітаційних центрах. Але підтримувати їх дуже важливо. Закликаю всіх небайдужих людей – коли ви бачите, що є такий збір, – приєднуйтеся! 20 гривень це небагато, але вже реальна допомога», - говорить жінка.
Робота «Рубікону волі» не обмежується однією адресою — найближчим часом вони встановлять ще кілька підйомників і пандусів. Додатково у 20-ти багатоповерхівках Запоріжжя безбар’єрний доступ буде створено коштом міського бюджету.
«Буде проведено аналіз потреб, і на його підставі встановимо пандуси, підйомники, в залежності від конкретного під'їзду. У кожному районі міста охоплено приблизно по п’ять будинків », - говорить начальник відділу Департаменту з питань ветеранської політики Запорізької міськради Тетяна Циганок.
На важливості цієї роботи наголошує також ветеран Богдан Леденцов, який після поранення майже рік пересувався на кріслі колісному.
«Наша задача – зробити так, щоб всі ветерани могли робити те, що вони хочуть і жити повноцінно», - говорить він.
Нагадаємо, ветеран Василь Курилович, який втратив ноги на фронті, розповів про "Ігри Нескорених" та реабілітацію.
Фото: Рубікон волі, П'ята редакція