Нещодавно Кабінет Міністрів України оновив Постанову №560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період".  Згідно з новою редакцією, зокрема, змінюються правила надання відстрочки та спрощується проходження військово-лікарської комісії.

Читайте також: Чи можна оформити відстрочку від мобілізації, якщо є борги – роз’яснення юриста

Однак досі залишається невнормованим питання, чи потрібно військовозобов’язаному самостійно ініціювати продовження відстрочки від мобілізації (за наявності підстав для цього). Докладніше про це розповіла адвокатка Дар’я Тарасенко, передає veteran.com.ua.

Згідно з оновленою Постановою, відстрочка у разі продовження строку проведення мобілізації продовжується Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) без повторного надання військовозобов’язаним документів, що підтверджують право на неї та за наявності на це законних підстав.  При цьому відтепер відстрочку продовжує саме ТЦК, а не комісія, і відбувається це шляхом внесення інформації про зміну дати закінчення чинності довідки безпосередньо до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

У той же час, законодавством не врегульовано момент, чи має військовозобов’язаний звертатися до ТЦК із заявою про продовження відстрочки, чи це буде відбуватися в автоматичному режимі.

"Чи потрібно ініціювати таке продовження відстрочки? Чи ТЦК та СП зробить це сам без окремого звернення? Однозначної відповіді на це питання я в Постанові не бачу, - зазначає Дар’я Тарасенко. - На практиці хтось дійсно без додаткового звернення побачив в "Резерв+" продовження відстрочки, а для когось - ніяких змін".

Читайте також: У "Резерв +" запустять ще два види відстрочок від мобілізації – хто зможе оформити

Зважаючи на це, юристка радить не зволікати та все ж таки звертатися до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з власної ініціативи. Особливо це актуально для військовозобов’язаних, які:

- мали відстрочку до 9 травня 2025 року, яку оформлювали через звернення до комісії при ТЦК;

- оновили електронний військово-обліковий документ, але даних про нову дату відстрочки в ньому немає;

- мають право на відстрочку від мобілізації за таких саме підстав, що і раніше.

Заяву до ТЦК можна подавати особисто або поштою, надіславши рекомендований лист з описом вкладення. Зразок документа доступний за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому з військовозобов’язаних необхідно пройти ВЛК до 5 червня згідно з оновленим порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Фото: з відкритих джерел