Ветерани та ветеранки можуть розраховувати на широкий спектр безкоштовних медичних послуг – від лікування соматичних захворювань до хірургічних операцій. Також на безоплатній основі їм надається реабілітація після перенесеного інсульту чи інфаркту.
Про це розповіли в Національній службі здоров’я України (НСЗУ).
Читайте також: Ветеранам надають грошову допомогу на лікування та реабілітацію – як отримати
Реабілітація після інсульту/інфаркту: особливості проведення та оплати
У гострому періоді вартість реабілітації покривається Програмою медичних гарантій та передбачена в пакетах "Медична допомога при інсульті" і "Медична допомога при інфаркті". Після його завершення пацієнта можуть направити на реабілітацію в умовах стаціонару чи амбулаторно. При цьому вона буде безкоштовною навіть за умови проведення кількох видів одночасно.
Пройти реабілітацію в стаціонарі можна за електронним направленням лікуючого лікаря, зокрема лікаря фізичної та реабілітаційної медицини. Також послуга буде безоплатною, якщо ветерана чи ветеранку переведуть з одного медакладу чи клінічного підрозділу до іншого. Обрати його пацієнт може самостійно: головне – щоб лікарня мала договір із Національною службою здоров’я України на відповідний пакет медичних послуг.
Читайте також: Порушення опорно-рухового апарату – які медичні послуги ветерани можуть отримати безкоштовно
"Послуги з відновлення надають мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Реабілітаційна допомога є повністю безоплатною для ветеранів і ветеранок, оскільки покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій за пакетами "Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах" та "Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах". Для проходження амбулаторної реабілітації потрібне електронне направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря", - зазначили в НСЗУ.
Які послуги надаються безкоштовно
Під час реабілітації у стаціонарних умовах ветеранам і ветеранкам гарантовані наступні безоплатні медпослуги:
· обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими спеціалістами та фахівцями з реабілітації, складання індивідуального плану реабілітації;
· лабораторні та інструментальні обстеження (розгорнутий клінічний аналіз крові, глюкоза в цільній крові або сироватці крові, ЕКГ, УЗД, електронейроміографія тощо);
· моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану;
· консультації вузьких спеціалістів;
· цілодобовий медсестринський догляд та психологічна допомога;
· реабілітаційна допомога за кількома напрямками одночасно;
· знеболення на всіх етапах, лікарські засоби, медичні вироби, витратні матеріали;
· харчування в умовах стаціонару та забезпечення продуктами для спеціальних медичних цілей.
Нагадаємо, військовим з травмами обличчя безкоштовно робитимуть пластику. Як взяти участь у проєкті, читайте в матеріалі veteran.com.ua.
Фото: з відкритих джерел