У Житомирській області більше 200 ветеранів, ветеранок та їхніх близьких подали заявки у програму "Гранти для ветеранів та членів їхній сімей" – 75 з них наразі схвалені. Загальна сума державних коштів, передбачених для грантерів, складає 37 млн грн – на одну заявку виділено в середньому по 490 тис. грн.
Про це розповіла заступниця начальника відділу організаційно-інформаційної діяльності Житомирського обласного центру зайнятості Тамара Омельченко.
Читайте також: "Мрію про ветеранський ресторан" - у Житомирі сапер Валентин Кузьмінчук відкрив незвичайну кав’ярню
Ветеранський бізнес на Житомирщині: від кав’ярень – до виготовлення залізобетонних виробів
Більшість переможців програми мають статус учасників бойових дій - їх 47, ще 28 - дружини ветеранів. Основна частина грантерів - вже існуючі підприємці, зареєстровані як ФОП, які вирішили масштабувати власну справу. А стартувати у підприємництво за допомогою державної допомоги наважилися близько 40% переможців.
За даними Тамари Омельченко, ветерани та другі з подружжя планують використати отримані гранти для започаткування чи розвитку бізнесу в наступних сферах:
· торгівля (роздрібна/гуртова),
ремонт автотранспорту;
· організація харчування та тимчасове розміщення;
· переробна промисловість;
· сільське/лісове/рибне господарство;
· транспорт.
Захисники та дружини ветеранів реалізують різні бізнес-ідеї на Житомирщині. Деякі на грантові кошти планують відкрити магазини, кавярні, салони краси, розважальні і розвивальні центри для дітей, цехи, майстерні з виготовлення шкіряних аксесуарів і т. д. Також грантери бачать себе у вирощуванні тепличних овочів, виробництві борошна, організації вантажних перевезень, розширенні швейної майстерні, виробництві залізобетонних виробів та інших сферах.
Як отримати грант для ветеранів та членів їхніх сімей
Ветерани, ветеранки та їхні дружини/чоловіки можуть отримати фінансування на створення чи розвиток бізнесу в розмірах:
- до 250 тис. грн – умовою є створення одного робочого місця;
- до 500 тис. грн – необхідно створити два робочих місця;
- до 1 млн грн – претендувати може лише ветеран/ветеранка, зареєстрований/-на як фізична особа – підприємець протягом щонайменше трьох років. Програма покриває 70% вартості проєкту та вимагає створення чотирьох робочих місць.
Читайте також: Більше мільйона на бізнес - на Житомирщині ветеран Олег Лось відкрив кафе на грантові кошти
Щоб претендувати на фінансову підтримку від держави, необхідно подати заявку на порталі Дія чи офлайн – у відділенні Ощадбанку. Також потрібно надати бізнес-план, пройти співбесіду та очікувати на рішення від Державного центру зайнятості. Кошти можна витратити на меблі, обладнання, транспортні засоби для комерційного використання, а також інші напрямки.
Нагадаємо, в Україні виділили ще 6,7 млн грн на гранти для ветеранів. Хто отримає кошти, читайте в матеріалі veteran.com.ua.
Фото: з відкритих джерел