26-річний Олександр Мусій власним прикладом доводить, що для тих, у кого є бажання, немає нічого неможливого. З 2019 року, одразу після закінчення навчання, він пішов захищати Україну, на початку повномасштабного вторгнення обороняв столицю і брав участь в операції на Харківщині. Там у травні 2022 року хлопець отримав важке поранення, внаслідок якого йому довелося ампутувати ногу.
Після реабілітації та протезування військовий відкрив власний бізнес, а також прийняв рішення повернутися на фронт. Історію захисника розповіли у телемарафоні «Єдині новини».
Читайте також: "Ця ідея прийшла в посадках на Запоріжжі": ветеран Анатолій Мицкан відкрив дитячий простір
Поранення, яке змінило життя
У 2022 році Олександр був командиром роти. Під час виконання одного з завдань біля нього розірвався снаряд – цей день розділив життя на «до» та «після».
«Мене порізало уламками, було наскрізне поранення стегнової кістки, багатоуламковий перелом, потрапило в поперек, я втратив багато крові. Незважаючи на це, старався давати побратимам вказівки по управлінню боєм. В першу чергу, хотів, щоб забрали не мене, а моїх людей», - згадує захисник.
Через щільні обстріли Олександра довго не могли евакуювати, а коли військовий нарешті опинився у лікарні, дізнався, що потрібно ампутувати ногу. За його словами, відчаю та зневіри тоді не було – захисник мріяв лише про те, щоб якомога швидше почати ходити і повернутися до активного життя.
Читайте також: Від військового – до вчителя "Захисту України": історія ветерана Сергія Савчука
Знову в строю
Після поранення і реабілітації Олександр вирішив спробувати свої сили у бізнесі. Від ідеї до реалізації минув рік – разом з другом Романом Козирею вони склали бізнес-план, отримали грант і декілька місяців тому відкрили кав’ярню у Львові.
І хоча конкуренції у місті велика, заклад вже має власних клієнтів, а в майбутньому підприємці мріють розвернути мережу і зробити власну обсмажку кави.
Багато роботи Олександру доводиться виконувати дистанційно, адже вже півтора року він – знову у строю і захищає Україну на Сумському напрямку.
Говорить, що навіть втрата ноги не стала на заваді, а з протезом він вже навчився жити повноцінним життям.
«Головне – мати доступ до води, щоб можна було обмити ногу та обслуговувати протез», - говорить військовий.
Нагадаємо, у Житомирі ветеран Олександр Ковальчук став вихователем дитсадочка.
Фото: скріншот з ефіру телемарафону "Єдині новини"