Заступниця Керівника Офісу Президента України Ірина Верещук поспілкувалася з пораненими захисниками і захисницями, відвідавши днями один з військових госпіталів. Під час візиту вона виявила два найбільш проблемних питання, з якими стикаються наші військові, перебуваючи на лікуванні.

Про це передає veteran.com.ua з посиланням на офіційний телеграм-канал чиновниці.

Читайте також: Одноразова грошова допомога після поранень – юристка пояснила, як має визначатися сума виплат

Довідки про лікування та невиплата матеріального забезпечення військовим

Як повідомляється, поранені захисники та захисниці найчастіше стикаються з такими проблемами:

1. Військові частини вимагають кожні десять днів надавати  довідки про перебування на лікуванні.

"Це неправильно. Заклади охорони здоровʼя та військові частини мають самі обмінюватись цими даними без участі пораненого військовослужбовця. Всі юридичні та технічні умови для цього є", - зауважила Ірина Верещук.

2. Військовослужбовців часто на час лікування виводять поза штат, через що вони не отримують належне матеріальне забезпечення в повному обсязі. Захисникам та захисницям нараховують всього 650 гривень на місяць замість щонайменше 20 100 грн.

"Це незаконно та неправильно. Тому закликаю Міноборони видати належні відомчі розʼяснення щодо дотримання Закону "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей" ,- підкреслила вона.

Зазначимо, що згідно з чинним законодавством, у разі поранення за військовослужбовцем зберігається виплата грошового забезпечення на весь час лікування (наразі – не більше 12 місяців поспіль). Йдеться про період, коли захисник чи захисниця перебуває в госпіталях, лікарнях, а також у відпустці для лікування.

До 100 тис. грн на місяць: хто з поранених захисників може отримати додаткові виплати

Крім грошового забезпечення, що зберігається на період лікування, поранені захисники та захисниці мають право на виплату додаткової винагороди – так званих бойових. Кошти нараховуватимуть за таких умов:

1. Є офіційно підтверджена підстава – довідка про обставини травми, поранення, каліцтва, контузії, видана у військовій частині (має бути вказаний зв'язок із захистом Батьківщини);

2. Наявне підтвердження, що під час отримання поранення військовий чи військова перебували у засобах індивідуального захисту, не вчиняли кримінального правопорушення, не намагалася зашкодити собі та не були в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння (інакше  - виплата скасовується);

3. Після виписки з медичного закладу бойові продовжать виплачувати лише за відпустку для лікування, пов’язану з важким пораненням. Відповідне рішення має бути прописано у висновку ВЛК (військово-лікарської комісії).

Також варто звернути увагу, що ця додаткова винагорода розраховується пропорційно від кількості днів – аналогічно до бойових. Тобто, якщо захисник чи захисниця перебували в лікарні 20 днів, то виплата складатиме не 100 тисяч гривень, а близько 65-ти.

Щоб отримати додаткові виплати, пораненому воїну необхідно звернутися до командування із відповідним рапортом. До нього слід додати довідку про обставини травми та документи, які підтверджують стаціонарне лікування або перебування у відпустці для лікування (висновок ВЛК).

Читайте також: Адаптивний одяг, засоби гігієни і не тільки - що увійде в "Пакунок пораненого"

Крім того, після поранення або у випадку хвороби захисник чи захисниця має право на додаткову відпустку. Вона може надаватися:

- на 30 календарних днів у зв’язку з хворобою;

- на 30, 45 або 60 календарних днів для лікування після поранення, травми, контузії або після оперативного втручання.

За наявності медичних показань відпустку можуть продовжити ще на 30 днів, а в окремих випадках – на 45 або 60. Проте загальний термін безперервного перебування військовослужбовців на лікуванні у військових (цивільних) лікувальних закладах, включаючи відпустку за станом здоров’я, не повинен перевищувати 12 місяців поспіль.

Нагадаємо, крім загальнодержавних виплат, поранені захисники та захисниці можуть отримати грошову допомогу в окремих регіонах. Так, воїнам-киянам додатково нараховують 45 тисяч гривень. Така фінансова підтримка є одноразовою.

Фото: з відкритих джерел