Вишиті сорочки, сукенки, етноспіднички та стильні аксесуари — усе це можна знайти в онлайн-магазині "Happy time", який створила дружина ветерана Оксана Дякович. Ще до повномасштабного вторгнення вона допомагала своїй сестрі бізнесом з прокату карнавальних костюмів, а після подій 2022 року – вирішила відкрити власну справу.

Допомогла у цьому Львівська міська влада та програма "Відвага до бізнесу". Жінка отримала грант, а наразі ще й проходить навчання з психології, щоб в подальшому підтримувати родини захисників.

Історією Оксани поділилися на сайті Львівської міської ради, передає veteran.com.ua.

Читайте також: Створював ескізи просто на фронті - ветеран Роман Галушка відкрив тату-студію на грантові кошти

Власна справа – як спосіб триматися емоційно та допомогти родині

Коли почалася повномасштабна війна, чоловік Оксани – Андрій – добровольцем пішов на фронт. У прагненні захистити родину та рідну країну його не зупинили ані троє дітей, ані наявність інвалідності. Вже у квітні 2022 року він був на Донбасі – спочатку служив під Бахмутом, а потім  - на Запорізькому напрямку. Чоловік був у складі медичної служби та займався евакуацією оборонців з поля бою.

Залишившись удома з дітьми, Оксана не змогла всидіти на місці — аби втриматися емоційно й підтримати родину, вирішила чимось зайнятися. Тоді чоловік запропонував реалізувати власну справу -  і так народився магазин дитячих вишиванок. Свою справу жінка почала розвивати через соціальну мережу Instagram.

Минулого року Оксана взяла участь у конкурсі для ветеранів та їхніх сімей "Відвага до бізнесу". Дружина захисника презентувала свій проєкт, здобула нові знання, досвід та підтримку менторів і колег по ветеранській спільноті.

"Навчання було дуже крутим і структурованим. Ми написали бізнес-план, прорахували, чи наш бізнес буде працювати, на що звернути увагу. Це дало мені чітке розуміння, куди я маю рухатись. До цього я працювала "наосліп", хоча й проходила вже навчання по веденню Instagram-сторінки, але тут команда менторів і наставників дали мені цінні знання та навички, щоб розвиватися", - розповідає жінка.

Читайте також: Ветеран Андрій Рибак відкрив у Львові виробництво домашніх напівфабрикатів – історія захисника

Важливою стала і грантова підтримка: пані Оксана отримала 260 тисяч гривень. За ці кошти вдалося орендувати просторе приміщення на вул. Кульпарківській, створити виставкову зону, закупити обладнання для фотозйомки. Усі вишиванки — з натуральних тканин, адже засновниця сама мама трьох дітей і добре знає, наскільки важливою є якість дитячого одягу.

Ветеранські ярмарки та соціальна місія подружжя

У Львові з минулого року регулярно проводять ярмарки ветеранського бізнесу – в одному з останніх взяли участь й Оксана з чоловіком. За її словами, такий досвід – дуже класний, адже можна презентувати свою справу та асортимент мешканцям і гостям міста, поспілкуватися з однодумцями, заявити про себе та бути почутими.

Однак розвиток бізнесу – не єдиний інтерес у житті подружжя. Андрій, демобілізувавшись минулого року, почав викладати домедичну підготовку в університеті внутрішніх справ. Крім того, разом з побратимами він заснував благодійну організацію, яка підтримує захисників і захисниць на шляху реабілітації, надає психологічну допомогу. Серед мрій – відкрити рекреаційний центр для ветеранів та ветеранок у Карпатах, щоб вони могли якісно відновлюватися та відпочивати.

Тим часом Оксана своєю соціальною місією бачить допомогу дружинам та матерям захисників і захисниць. Наразі вона проходить навчання, після закінчення якого буде консультантом з військової психології. Обрати такий шлях вирішила через власний досвід:

"Я двічі проводжала і двічі зустрічала чоловіка з війни. І знаю, як важливо мати моральну підтримку в цей момент. Особливо, коли є малі діти. Розуміти, як себе вести, як "заземлитися" і водночас бути підтримкою для чоловіка і його зрозуміти".

Читайте також: Ветеран Назар Олексюк розвиває мережу «мопсоматів» у Львові – історія захисника

Додамо, що міська програма "Відвага до бізнесу: грантова підтримка підприємницької діяльності ветеранів та членів їхніх сімей" реалізується Львівською міською радою у партнерстві з чеською гуманітарною організацією "Людина в біді" спільно з Центром підтримки підприємництва та Центром "Жіночі перспективи". Наразі триває реєстрація на навчальний курс, а детальніше про програму можна дізнатися ТУТ.

Нагадаємо, для ветеранів на Львівщині оновили програму підтримки. Тепер захисники та захисниці зможуть отримати більше грошей на бізнес.

Фото: Львівська міська рада