Вже тиждень у Львові працює новий спортивний клуб "Крук". Його засновником є ветеран 3-тьої окремої штурмової бригади Павло Дьокін. Чоловік з дитинства займався кікбоксингом та змішаними єдиноборствами, а тепер прагне надати таку можливість дітям та дорослим мешканцям рідного міста. Крім того, "Крук" має стати майданчиком для спілкування військових та цивільних і соціалізації захисників та захисниць.
Читайте також: "Це не просто спорт, а й спілкування в колі своїх" - ветеранів і ветеранок у Львові запрошують на заняття настільним тенісом
А ще спортивний клуб – втілення дитячої мрії самого Павла. Яким був шлях народження львівського "Крука", він розповів в інтерв’ю veteran.com.ua.
Від добровольця – до військовослужбовця рекрутингового центру
Життя 30-річного чоловіка з дитинства було пов’язане зі спортом. Сім років він тренувався у клубі "Тайфун", активно виступав на змаганнях та здобув звання кандидата в майстри спорту з кікбоксингу. А пізніше почав займатися змішаними єдиноборствами. Вже тоді, в підлітковому віці, він мріяв про "свій куточок" – власний спортивний клуб. Однак до реалізації цього бажання мали пройти роки.
На відміну від спортивного, військового досвіду до повномасштабного вторгнення росіян Павло не мав, однак без вагань став на захист рідної країни. Наприкінці березня 2022 року пішов добровольцем, хоча й через певний хаос з документами рахувався на той час саме мобілізованим.
"Наприкінці Київської кампанії я приїхав до побратимів у столицю, там пройшов базовий курс військової підготовки. Нас навчали хлопці, які мали бойовий досвід з часів АТО: у закинутому гуртожитку, підвальному приміщенні показували ази військової справи, - пригадує чоловік. – Тоді поїхали на Запорізький напрямок у складі ССО київського "Азову". Там я отримав осколкові поранення куприкової ділянки, лівої щоки та був надрив суглобової губи правого плечового суглоба. Це вже як наслідок поранення, коли випав з машини на ходу".
Ветерана відправили на лікування. Потім він повернувся в стрій та продовжив нести службу у тільки-но сформованій 3-тій окремій штурмовій бригаді. Разом з побратимами близько чотирьох-п’яти місяців воював на Бахмутському напрямку, однак через проблеми зі здоров’ям залишив фронт. Пройшов ще один курс лікування, після чого у вересні 2023 року захисника перевели займатися рекрутинговою кампанією у Львові. Цю важливу роботу він виконує й досі.
Про підтримку ветеранського бізнесу
Працюючи в рекрутинговому центрі, одного дня Павло звернув увагу на пост у соціальній мережі, де обговорювалася подальша доля підвального приміщення школи №13, розташованої у Сихівському районі Львова. Високе та просторе, воно ідеально підійшло б для облаштування спортивного залу. Ця ідея й стала поштовхом для реалізації давньої мрії чоловіка.
Читайте також: "Допомагаємо освоїти "нове" тіло" - у Львові для ветеранів з пораненнями проводять заняття з плавання
"Тоді випала можливість отримати допомогу як ветеранський бізнес – від міської влади, німецьких спонсорів, - розповідає Павло. – Мене трохи підштовхнули друзі та колеги, щоб податися на ці гранти та ваучери. А взагалі все склалося дуже скоро та дещо спонтанно".
Для свого проєкту чоловікові вдалося залучити 300 тисяч гривень від Львівської міської ради, 360 тисяч – від DW International Україна та ще 250 тисяч – у рамках державної програми підтримки бізнесу захисників та захисниць. Кошти він отримав у березні 2024 року, а відкрив спортивний клуб приблизно за дев’ять місяців – 20 грудня.
Обираючи назву для свого закладу, ветеран прагнув використати українське, а не запозичене слово, щоб підкреслити походження клубу. Зупинився на "Круку" - через асоціації цього величного благородного птаха з часами славетного козацтва та непереможних характерників. Тепер він прикрашає й логотип клубу, тримаючи в дзьобі боксерські рукавички.
"Крук" - це не тільки про спорт та бізнес
"Звичайно, мій клуб – бізнес-проєкт, адже на нього залучені міські кошти та кошти інших інвесторів, і вони мають "відбитися" через податки, - каже Павло. Проте він має й велику соціальну складову. У нас будуть окремі тренування для ветеранів і ветеранок, учасників бойових дій, військових. Також плануємо робити великі знижки для дітей захисників, загиблих оборонців та тих, хто перебуває у полоні".
Мурал у клубі, присвячений загиблому на фронті батькові побратима Павла
Крім того, на базі "Крука" будуть організовуватися відкриті майстер-класи від відомих спортсменів, кошти з яких передаватимуться на потреби бойових бригад. А ще – відбуватимуться турніри відкритого типу в пам'ять про загиблих героїв російсько-української війни. Та й цим соціальна складова клубу не обмежуватиметься. Через заняття чоловік прагне позитивно впливати на молодь, виховувати її в патріотичному руслі та створити майданчик для ветеранів.
Читайте також: "Довелося обирати – або я, або нога": після ампутації ветеран Юрій Фурик викладає гімнастику і тренує військових
"Хочеться стерти ту межу, яка в нас, на жаль, починає створюватися, – непорозуміння між військовими та цивільними. Щоб діти, підлітки та дорослі, які будуть приходити до нас у клуб займатися, могли тісніше спілкуватися з військовими, а захисники та захисниці – соціалізуватися в мирному житті, - пояснює чоловік. – Щоб це був маленький куточок однодумців, а в подальшому - своєрідна сім’я, куди можна прийти, спокійно поспілкуватися, провести час".
У "Круці" відбуватимуться заняття з кікбоксингу та змішаних єдиноборств ММА. Перші вестиме сам Павло, а другі – Микола Огида, в якого він колись тренувався. Наразі вже відкрито набір у групи. Поки що вони будуть змішаними – діти та дорослі займатимуться разом. А коли сформується кістяк відвідувачів, то молодша та старша групи тренуватимуться вже окремо.
Заняття відбуватимуться за адресою: вул. Драгана, 7. За попереднім розкладом, займатися змішаними єдиноборствами бажаючі зможуть по понеділках, середах та п’ятницях у вечірній час, а кікбоксингом – увечері вівторка і четверга та по суботах вранці. Також "Крук" виділятиме час для індивідуальних тренувань та занять для військових, учасників бойових дій.
Записатися на кікбоксинг та змішані єдиноборства можна за телефоном: 093 880 49 33 або заповнивши спеціальну форму на сторінці спортивного клубу у соцмережі Instagram.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про ветерана Івана Павліша, який вирощує на Львівщині екзотичний батат.
Фото: надані Павлом Дьокіним, "Ветеран Медіа", "Сихів Медіа"