З 1 січня 2025 року в Україні ліквідували систему МСЕКвідтепер замість них огляд проводять експертні команди, які формують на базі лікарень. Вони мають оцінити повсякденне функціонування особи, тобто те, як хвороба, травма або поранення впливають на конкретну людину та її можливість повернутися до активного життя.

На Донеччині вже впроваджують нові підходи – перші огляди почали проводити 6 січня. Як під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації Володимир Колесник, експертним комісіям передали 639 справ, які через черги не встигли розглянути МСЕК. 80% з них вже оцифрували і внесли до системи.

Читайте також: Реформа МСЕК: як ветерану дізнатися, куди передана його справа

В області – п’ять лікарень

На Донеччині експертні комісії створили на базі п'яти лікарень. З них три працюють на території області, а ще дві – в евакуації. Звернутися можна до таких установ:

• Краматорська міська лікарня №2,

• Обласне територіальне медичне об’єднання Краматорська,

• Словʼянська міська клінічна лікарня,

• Обласна лікарня інтенсивного лікування Маріуполя — релокована в Київ,

• Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Бахмута — релокована у Бровари.

На базі цих закладів сформовані команди загального, онкологічного та травматологічного профілю.

«В лікарні створюється декілька команд з різним складом лікарів. Головним в команді автоматично признається лікар, чия спеціальність ближче до основного діагнозу. Не буде, як було раніше — голова МСЕК, і він голова від початку і до кінця. Тепер для кожного пацієнта головуючий окремий»,  – розповів Володимир Колесник.

Він також зазначив, що через дефіцит лікарів на Донеччині не вдалося створити команди з усіх напрямків.

«Відсутня можливість сформувати офтальмологічну, психіатричну, команди туберкульоз та профзахворювання. Такі пацієнти будуть направлятись до лікарень інших областей. На жаль, сьогодні так», - розповів директор департаменту охорони здоров'я.

Читайте також: Встановлення інвалідності після реформи МСЕК – алгоритм дій для захисників та захисниць

Місце огляду визначає електронна система

Крім того, важливо, що ані лікар, ані пацієнт до останнього не знають інформацію одне про одного. Місце огляду та медиків, які його будуть проводити, визначає електронна система. Після цього усі учасники отримують електронні сповіщення з адресою та часом оцінювання. Таким чином сподіваються унеможливити корупцію.

Огляд можуть проводити, як в лікарні, так і з виїздом додому, дистанційно чи заочно. Переселенці мають право проходити його там, де фактично проживають.

Після проведення оцінювання лікарі вносять висновок в єдину інформаційну систему, звідки витяги про стан пацієнта передають в Пенсійний фонд, ТЦК та інші установи. Також на вимогу пацієнта документ можна отримати в паперовому варіанті.

Нагадаємо, раніше veteran.com.ua розповідав, чи доведеться особам з інвалідністю після реформи МСЕК отримувати нові документи.

Фото: з відкритих джерел