Каністерапія в Україні стає все більш затребуваним та популярним методом психоемоційної підтримки, адже поєднує терапевтичний вплив взаємодії з собаками з професійною роботою кваліфікованих фахівців. Повномасштабна війна спричинила психологічні проблеми серед багатьох українців – як цивільних, так і захисників та захисниць. Подолати їх покликані Центри каністерапії.

Перший в Україні – Київський центр каністерапії INNIKOS – відкрився за підтримки Royal Canin Foundation наприкінці минулого року, другий – влітку 2024-го в Рівному. Ще два невдовзі з’являться в Чернівцях та Миргороді.

Читайте також: Чотирилапі каністерапевти - як військовим та ветеранам допомагають у Центрі DOCADOG в Рівному

Про перші результати роботи veteran.com.ua розказали в пресслужбі проєкту із запуску Центрів каністерапії.

Кому надається допомога в центрах

У Центрах каністерапії в Києві та Рівному працюють досвідчені спеціалісти у цій галузі: кінологи, психологи, реабілітологи та спеціально навчені собаки. У Рівному, в центрі DOCADOG, також надає послуги дефектолог.

У період з жовтня минулого року по вересень поточного у київському центрі провели майже 1800 безоплатних сеансів каністерапії  - 301 групову та 1 498 індивідуальних сесії. Основними  клієнтами закладів є:

- захисники та захисниці;

- ветерани та ветеранки;

- родини та діти військових;

- ВПО;

- постраждалі від війни українці.

"У нашій команді є два кінолога, психолог, дефектолог і реабілітолог. Чому саме таку команду зібрали? Бо ми побачили, що треба не тільки надавати військовим та всім іншим психологічну допомогу. Дуже багато людей звертаються саме з приводу фізичної реабілітації, - розповіла керівниця рівненського закладу Тетяна Ковальчук. – Ми підписали меморандум з міською лікарнею: військові та ветерани, які проходять там лікування і реабілітацію, приходять до нас на постійній основі раз на тиждень".

Як проходять заняття з реабілітологом

Заняття з фізичної реабілітації у поєднанні з каністерапією проводять, у першу чергу, для військових, ветеранів/ветеранок та їхніх родин. Присутність собак під час занять допомагає клієнтам відчути полегшення та спокій, відволіктися від пережитої стресової ситуації та повернути відчуття безпеки. Це значно поліпшує ефективність роботи: учасникам терапії з залученням тварин легше довіритися фахівцю.

Читайте також: "Це зовсім інший рівень довіри" - як собаки допомагають психологам у роботі з військовими та ветеранами

"Кожного разу підбираємо індивідуально різні методики, які поступово покращують самопочуття клієнтів. У військових та їхніх родичів є особливості. Адже військовий, отримавши той же струс мозку чи контузію, відчуває значно більший негативний вплив на здоров’я, ніж звичайний громадянин. Це пов’язано з посиленим стресом, поки вони постійно знаходилися в напрузі, в моменті, коли можна загинути", - зазначив реабілітолог київського центру Сергій Капралов.

Найчастіше на консультацію до таких фахівців звертаються військові та ветерани з такими запитами, як:

- ампутація нижніх кінцівок або складне поранення верхніх кінцівок (порушення нервових звʼязків, відсутність великої кількості мʼязової тканини);

- відновлення після серйозних операцій та контузій;

- навчання самомасажу для продовження процесу відновлення.

Довідково

Реалізація проєкту зі створення Центрів каністерапії стала можливою завдяки підтримці благодійного фонду Royal Canin Foundation. Головна мета -  надання кваліфікованої допомоги українцям, які зіткнулися з психологічними проблемами та травмами після початку повномасштабного вторгнення. Усі заняття є безкоштовними.

Деталі та запис на консультацію на офіційному сайті Центрів каністерапії — https://canistertherapy.com.ua

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як у Дніпрі для ветеранів та цивільних проводять іпотерапію.

Фото: надані пресслужбою проєкту із запуску Центрів каністерапії