Кар’єра залізничника Назара Вікторовського завершилася 28 лютого 2022 року. Він залишив посаду помічника машиніста тепловоза та вирішив стати на захист рідної України. На фронт пішов добровольцем: впевнений, що продовжував би служити і зараз, якби не фатальний ворожий обстріл. Внаслідок ракетного удару чоловік опинився під завалами багатоповерхівки та провів там майже добу, що коштувало йому обох ніг. Далі були численні операції, протезування та тривала реабілітація. А сьогодні ветеран працює інспектором на лінії 102 у поліції Тернопільщини.

Ціна життя – дві пляшки води

У 2022 році Назар Вікторовський прослужив два місяці в роті охорони ТЦК, а потім був направлений до 24 бригади, де пройшов двомісячний курс бойового злагодження. Згодом чоловіка відправили в зону бойових дій на Донеччину. Майже одразу по приїзду у Часовому Яру він отримав важке поранення, що повністю змінило життя.

Читайте також: З Києва до Борисполя – пішки - ветеран на протезі зібрав 650 тис. грн для побратима

У той день разом з побратимами чоловік перебував в одній з п’ятиповерхівок міста. Росіяни завдали ракетного удару чітко по будинку  - Назар, який тоді знаходився на другому поверсі, опинився під завалами та на дві години втратив свідомість.

"Я прийшов до свідомості після двох годин. У повній темряві чув, як працювала техніка, що розчищала завали, чув голоси. Я зрозумів, що ноги під завалами, був сильний біль, - розповів чоловік прес-службі Національної поліції України. – Почувався я погано, був трохи контужений. Спочатку відкидав камінці попереду себе, потім – з-за спини. Там знайшов дві пляшки води – якби не ця вода, напевно, втратив би свідомість, і рятувальникам було б набагато важче мене шукати. Думаю, що ця вода врятувала мене".

Внаслідок ворожого обстрілу тоді загинуло чимало людей. Сам захисник провів під завалами 19 годин. Коли його деблокували, ніг вже не відчував. Через загрозу життю в Дружківській лікарні кінцівки довелося ампутувати. На другий день чоловіка відправили у Дніпропетровський госпіталь, де фахівці вже боролися за його нирки. Наступним кроком стало лікування у Львівському військовому шпиталі, де Назару зробили ще сім операцій. Однак це було лише початком – на відновлення та реабілітацію пішло близько року.


Довелося заново вчитися ходити

Одного дня до Львівського шпиталю приїхали представники реабілітаційного центру з Голландії. Вони відібрали чотирьох захисників, яких забрали на безкоштовне протезування та професійне відновлення. Серед них був і Назар Вікторовський.

Читайте також: "Хочу вивчитися на протезиста" - після втрати ноги захисник Донеччини будує плани на майбутнє

"Мені поставили гарні протези. Спочатку вчили ходити на коротких протезах, а потім поступово збільшували зріст, щоб я вчився тримати рівновагу. Через десь півтора місяця видали колінні модулі, вчився ходити у брусах, з палицями. Ходив по метрів десять, двадцять, тоді це здавалося дуже багато. Звикав до себе нового, вчився ходити і завжди переконував себе – якщо вижив, повинен жити далі", - поділився чоловік.

Захисник щодня годинами тренувався у спеціальній спортзалі з реабілітологами та наново вчився ходити. Для нього розробили спеціальні вправи на всі групи м’язів. Вже під час відновлення він задумувався, як облаштувати своє життя надалі. Моральний стан підтримували дружина та шестирічна донечка, проте чоловіка бентежило питання подальшого працевлаштування.


"Я розумів, що на попередню посаду на залізниці не поверуся. Друг запропонував роботу в поліції на лінії 102. Як повернувся з реабілітаційного центру, я одразу погодився,  - розповів Назар.  – Роботою тут задоволений, для мене тут є усі зручності, мене зустрів дуже дружній колектив. Працівники намагаються мені допомогти, пояснити, працювати приємно, бо мене підтримують".

Читайте також: Наближає Перемогу на двох протезах - ветеран із Запоріжжя розповів, як повертається до цивільного життя

Тепер Назар звикає до нових робочих обов’язків. Разом з колегами приймає дзвінки від громадян. Каже, що коли бере слухавку, то розуміє: на тому кінці хтось потребує допомоги. І для нього вкрай важливо якнайшвидше цю допомогу надати.


Нагадаємо, раніше ми публікували історію ветерана Олександра Будька, який восени стане головним героєм шоу "Холостяк".

Фото: Нацполіція України