Ветерани, ветеранки, діючі військові та члени їхніх родин можуть отримувати всю необхідну інформацію та різнобічну підтримку в режимі онлайн. Для цього громадські організації, благодійники та державні установи запустили зручні та корисні чат-боти. Вони доступні безкоштовно та виступають віртуальною "рукою допомоги" для зазначених категорій.
Які саме чат-боти можуть стати в пригоді ветеранам та їхнім рідним, розповідає veteran.com.ua.
Читайте також: Допомога психологів та юристів - для ветеранок і ветеранів створили нову онлайн-платформу
"Ветеранський побратим"
У цьому чат-боті можна знайти актуальну інформацію про основні пільги для військовослужбовців, алгоритми дій для родичів зниклих безвісти захисників і захисниць, а також корисні поради та підбірку необхідних ресурсів. Йдеться про такі питання, як пошук роботи, юридичні консультації та психологічне відновлення.
Бот створено управлінням з питань ветеранської політики Чернівецької ОДА (ОВА) та доступний за посиланням. Він містить шість ключових розділів:
- перелік основних пільг;
- юридична допомога;
- законодавство;
- зниклі безвісти (алгоритм);
- працевлаштування;
- корисна інформація.
Бот психологічної допомоги для захисників і захисниць "Атлант"
Чат-бот створений громадською організацією "Центр підтримки Атлант" та доступний безкоштовно за посиланням. У ньому військові та їхні родини можуть отримати морально-психологічну допомогу від кваліфікованих фахівців.
Читайте також: "Психологічна підтримка у кишені" - для ветеранів створили новий мобільний додаток
Щоб отримати підтримку, необхідно заповнити коротку анкету. Після цього з військовим чи членом його родини зв’яжуться психологи-волонтери та допоможуть вирішити проблему. До них можна звертатися із різними запитами, зокрема:
- коли важко емоційно;
- відбувалися травматичні події;
- є тривожний стан, страхи, панічні атаки;
- переживання втрати близької людини;
- труднощі в сімейних відносинах;
- погане самопочуття та сон.
Боти юридичної допомоги
Чат-бот "Принцип" створений та працює на основі "Правового навігатора" – онлайн-довідки однойменної громадської організації. Його функціонал передбачає надання консультацій щодо отримання довідок, складання рапортів, а також інформування про пільги, лікування та реабілітацію військових і ветеранів. Також він місить корисні матеріали для родин захисників та захисниць, полонених і загиблих воїнів.
Бот юридичної допомоги для військових запустили фахівці Юридичного Гончаренко центру. Обробивши понад сто тисяч запитів від українських воїнів, вони сформували відповіді на найчастіші запитання захисників і захисниць та помістили їх у бот.
Зокрема, в ньому можна отримати інформацію про:
- статус учасника бойових дій;
- одноразову грошову допомогу;
- лікування та виплати;
- оновлення даних у ТЦК;
- звільнення з військової служби та переміщення між військовими частинами.
Універсальні боти для ветеранів
Чат-бот "Коаліція ветеранських просторів" буде корисним як для діючих військових, так і для ветеранів, ветеранок, їхніх родин та близьких зниклих безвісти воїнів. Тут можна знайти безкоштовні юридичні консультації, психологічну підтримку та соціальний супровід.
Читайте також: Для ветеранів працює платформа з працевлаштування – як знайти вакансію
Для цього потрібно:
1. Перейти в чат-бот;
2. Вказати регіон проживання;
3. Обрати категорію допомоги;
4. Залишити контактні дані, за якими з вами зможуть зв’язатися фахівці.
Чат-бот "Захисники Донеччини" створений Донецькою обласною військовою адміністрацією. Він містить інформацію про соціальні гарантії для військових та їхніх близьких. Особливістю сервісу є те, що він має гарячу лінію підтримки: там у телефонному режимі можна отримати консультації спеціалістів.
"Ветеран Хмельниччини" – ще один універсальний чат-бот для захисників і захисниць, які повертаються до цивільного життя. Тут можна знайти дані про юридичну та психологічну допомогу, пільги, виплати та субсидії, працевлаштування, лікування та протезування.
Важно зауважити, що як і у випадку з "Захисниками Донеччини", географічна прив’язка до регіону є умовною. Скористатися ботом можуть ветерани і ветеранки з усієї України, він доступний за цим посиланням.
Нагадаємо, в Україні діє освітній портал для ветеранів та ветеранок. Там зібрали близько 300 можливостей для навчання.
Фото: з відкритих джерел